18 Eylül 2019 Çarşamba
Hayvansatisi
Hayvansatisi
Sonraki İlanÖnceki İlan
Avusturyadan Simental Çifliğinize kadar Teslimİlan No: 539072
İlan Detayları
Galeri
 • Avusturyadan Simental Çifliğinize kadar Teslim
2.800 EUR
İstanbul / Beykoz / Anadoluhisarı / ANADOLUHİSARI MAH.
İlan Tarihi
 11 Mays 2015
Yaşı
 1
Türü
 Belirtilmemiş
Toplu Satış
 Evet
Kimden
 Sahibinden
İletişim Bilgileri
Maksut Bakır
Üyelik Tarihi 08 Mays 2015
Üyenin MağazasıDiğer İlanları+ Favorilerime EkleMesaj Gönderİlanı Yazdırİlan ile ilgili şikayetim var
İlan Açıklaması

           

Şu anda aktüel olarak Simental damizlik gebe düve ihracati yapmaktayız.
Türkiye teslimi fiyatımız bakanlığın belirlediği ithalat şartnamesine 
uygun hayvanlar icin (6000 Lt ve üzeri Süt) 2800,-Euro´dur.
Daha yüksek süt verimli (8000 Lt ve üzeri) hayvanlar için de 
3000,-Euro`dur.
Bu fiyat Türkiye teslimi olup ciftligin hangi ilde olduguna bağli 
olarak nakliyeden kaynaklı fiyat farklari oluşabilir.
Buna nakliye,30 günlük karantina,tüm kan testleri ve aşılar dahildir.
Kapikule vergisi ve Ankara`daki bakanlıktan yollanacak 2 kişilik heyet 

masrafları hariçtir!

Minimum Sipariş 60 adet dir.

 

 

Dünya genelinde Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler kombine yani hem etçi hemde sütçü bir ırk olan Simentalin avantajlarını zamanında görerek hayvancılık yatırımlarını bu ırk üzerine yapmaya başlamışlardır. Et fiyatlarının çok yüksek olduğu ülkelerde bu kararın doğruluğu çok daha iyi anlaşılabilmektedir. Avusturyanın Alp dağlarında yetişen  yerli ırk Simental  bölge koşullarına adapte olarak sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olan genetik yapıya sahiptir.

Avusturyalı Damızlık yetiştiriçileri 110 senedir yaptıkları hayvan islahıyla yanlızca etçi değil aynı zamanda sütçü bir ırkda yetiştirmeyi başarmışlardır. Hayvan popülasyonunun % 85 Simental oluşturması bu nedendendir. Simental Senelik süt verimi bir çok bölgede mısır silajı verilmediği halde ortalama 7200  kg dır. Senelik süt verimi ortalaması 9000 kg üzerinde yüzlerce hayvan çiftliği varken bu rakam profosyonel işletmelerde 10.000 kg üzerine çıkmaktadır. Yetiştirici iyi koşullarda bakıldığı takdirde Simentalin dayanıklı ve sağlıklı yapısından dolayı rahatlıkla 7-8 adet buzağı alabilmektedir.

Gene Avusturyanın yerli ırkı olan Montofon un senelik süt verimi 7500 kg dır ve hayvan popülasyonunun %10 Montofondur. Montofonun ırklar içerisinde en uzun ömürlü olması ve kolay doğum yapabilmesi en büyük özelliğidir. Holstein süt verimliliği de senelik ortalama 8300 l civarındadır. İlk bakışta Holstein karlı bir yatırım gibi gözüksede hayvanların 2-3 buzağıdan sonra mezbahanelik olmaları, ilaç ve veteriner masraflarının külfetli olması kısa vadede hesabı zarara cevirebilmektedir.

Türkiyede senelerce Holstein yetiştiriçiliği yaptıktan sonra Simental gönderdiğimiz çiftliklerin bizden telefon numaralarını alarak bizzat kendiniz görüşebilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Damızlık Gebe Düve İthalatı Bakanlığında sağladığı faizsiz kredi, hibe programları, GAP ve DAP Projeleriyle son senelerde ciddi oranda artış göstermiştir.

Türkiye genelinde bir çok Damızlık Birliği, Kooperatif, büyük ve orta boy işletmelerin ithal damızlık hayvanlarını tedarik etmekteyiz. 20 senedir Avrupada faliyet gösteren şirketimiz damızlık gebe düve ithalatında müşterilerinin güvenini kazanarak Bakanlık şartnamesine uygun hayvanların resmi seçim heyetiyle birlikte seçimini, Avusturyalı sağlık bakanlığının veterinerleri denetiminde karantinasını, sağlık muayenelerini, kan tahlillerini ve nakliyesini yaparak çiftliğinize kadar teslim ediyoruz.

Simental ırkı 1,6 Milyon nüfusla, alplerden ormanlık alanlara, doğudaki geniş ovalara kadar Avusturyadaki en büyük paya sahiptir. Bakım şartları aynı olduğu takdirde Simental ırkının süt verimi diğer saf süt ırkları ile benzer noktadadır ama yüksek et veriminin muhafazasında Simental daha üstün konumdadır.

Irka dair başkaca önemli bir değer de dölverimi, uzun ömürlülük, somatik hücre sayısı, tutarlılık, buzağılama kolaylığı ve buzağı canlılığını mümkün kılan tip özelliğidir. Dış görünüm ve meme özellikleri de aynı şekilde önem taşır.

Genç hayvanlar alplerde otlatılır, bu da genel olarak Simental ırkı hayvanlarda hayvan sağlığı ve dayanıklılığı açısından başarılı sonuşlar getirir.

Süt verimi: 7000 - 9000 kg (senelik, 305 gün)
Yağ oranı: 4,2%
Protein: 3,7%
Ağırlık: 650 - 850 kg
Boy: 140 - 150 cm

Süt önemi olsun, besi önemi olsun, çok kombine verimli bir ırktır. Her tür üretim ve iklim yapısına uygun, dölverimi yüksek, uzun ömürlü hem mera da hem de kapalı ahırlarda performans gösterecek bir ırktır.

Referans illerimiz
 • Antalya
 • Ardahan
 • Bayburt 
 • Burdur
 • Bursa
 • Edirne
 • Elazığ
 • Erzincan
 • Erzurum 
 • Gümüşhane 
 • Isparta
 • Kayseri
 • Konya
 • Sakarya 
 • Sivas
 • Tokat 
 • Yozgat

İşletmelerin iletişim bilgilerini bizden tedarik edebilirsiniz.

     

 

 

            Hakan Sanin

0 (532) 540 37 24

6266 Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

 • Bizi Takip Edin
hayvansatisi.com'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından hayvansatisi.com Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.
Back to Top
http://www.nokta.web.tr